Najlepsze lokaty bankowe w Polsce

Oszczędzanie gotówki nie jest aktualnie rzeczą prostą. Nie tylko dlatego, że trzeba liczyć się z tym, że możemy również stracić na tym, że w ogóle je gdzieś umieścimy. Co więcej aktualne oprocentowanie za kilka miesięcy może być zdecydowanie mniejsze.

Skuteczną ochroną jest wybór solidnego banku i zamrożenie pieniędzy na określony czas, czyli zwyczajnie wybór odpowiedniej lokaty, której termin sami możemy podać. Nie jest łatwo znaleźć reklamowane wszędzie lokaty bankowe (Lokatka.pl). Chociaż oczywiście na rynku można spotkać sie również z innymi narzędziami, dzięki którym można oszczędzać pieniądze. Chociażby konta oszczędnościowe, jednak w ich przypadku oprocentowanie może zmieniać się w czasie kiedy trzymamy pieniądze na takim koncie. Najbardziej opłaca się wybór takiego konta, gdzie środki nie będą objęte tak zwanym podatkiem Belki, co więcej najlepiej jeśli będą objęte lokatą jednodniową, czyli taką o codziennej kapitalizacji zysków.

Są one dopisywane do kwoty uzbieranej na koncie – codziennie. Pieniądze można wybrać każdego dnia. Jeśli wypadnie nam coś ważnego, zwyczajnie wypłacamy określoną kwotę z konta. A kiedy chcemy coś wpłacić to też nie ma z tym żadnego problemu. Jak tylko kasa znajdzie się na koncie to odsetki liczone są już od powiększonej kwoty. Są zwolennicy każdego z wariantów, najistotniejsze, żeby nie trzymać gotówki w skarpecie. Już nawet lepiej utopić je w funduszach i na coś odkładać, trzymać je zwyczajnie z jakimś zaplanowanym przeznaczeniem. Zawsze można także nabyć za nie obligacje, czy akcje, chociaż takie ryzyko podejmują już tylko Ci najodważniejsi.

Dodaj komentarz