Ranking banków i kredytów

Ktokolwiek, kto wypatruje dla siebie lukratywnego kredytu, korzysta z przeżyć znajomych i czyta rozmaite opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych. Pożądane byłoby też zwrócić uwagę na ranking najbardziej zaufanych banków (Va-bank.pl) i kredytów.

Ostatnio w sieci zaprezentowano marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego czytamy, że Kredyt Bank okroił marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro, a BNP Paribas Fortis określił wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na pierwsze trzy lata spłaty kredytu. Także inne banki wpisały rozliczne mniej lub bardziej fascynujące promocje. I w tym miesiącu wynikło, że najtańszy kredyt hipoteczny dostarcza bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie realne kredytu wynosi niecałe 5,1%. Niemniej po trzech latach od spłaty pożyczki rata będzie już wynosić 1,29%. Są wprawdzie banki, które dostarczają niższe marże. Z kolei Eurobank ma kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%.

Oprócz tego bank ten nie obciąża prowizji od udzielenia kredyt, a więc oprocentowanie autentyczne kredytu wynosi 5,55% i jest ono w tej chwili najniższe na naszym rynku. Lukas Bank również wprowadził absorbującą ofertę promocyjną, która nazywa się „Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej lepiej przyjrzeć. Dodatkowo Bank Zachodni WBK wpisał niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , jednak równocześnie ma on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% siły kredytu. Jednakże takie promocje to zawsze coś, co jest jakimś wspomożeniem dla naszego portfela. A wszak kredyty i pożyczki to nie zadanie na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas wiązało na kilka lat.

Dodaj komentarz