Sprawdź gdzie jeszcze nie sprawdzają biku

Pożyczki pozabankowe to ratunek dla osób, które zalegają z płatnościami, chcą szybko pożyczyć pieniądze, nie posiadają stałych dochodów itp. – po prostu są niewiarygodnymi pożyczkobiorcami zdaniem banków. Najczęściej z tego typu pożyczek korzysta się w nagłej sytuacji, kiedy komornik depcze po piętach.

Jednakże jest grupa osób, która pożycza niewielkie kwoty w ten sposób, na nagłe zachcianki, po czym szybciutko je spłaca. Czy nie lepiej byłoby udać się do banku? Bo przecież bezpieczniej i taniej?! Otóż Ci ludzie, pożyczkobiorcy wychodzą z założenia, że w banku na decyzję trzeba długo czekać, podczas gdy w instytucji pozabankowej, firmie pożyczkowej jeszcze tego samego dnia mają pieniądze na koncie i mogą nimi dowolnie dysponować. W przypadku niewielkich kwot różnica nie jest jeszcze tak wielka, nie odczuwa się tak bardzo tego, że trzeba tyle nadpłacić (więcej aniżeli kiedy pożycza się pieniądze w banku). Jednakże gdyby tak się pokusić o sprawdzenie wysokości oprocentowania takiej szybkiej pożyczki w skali roku to można by paść z krzesła z wrażenia.

Sprawdź gdzie jeszcze nie sprawdzają biku (Pozyczki-pozabankowe.org).

Pożyczki pozabankowe jednakże teraz przeżywają oblężenie. Wszystko z uwagi na obostrzenia jakie wprowadziły banki. Trudno dziś nawet o niewielkie pożyczki bankowe. Pożyczki pozabankowe to spora grupa w skład której zalicza się pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe, parabanki, firmy pożyczkowe, również te działające w Sieci, serwisy pożyczkowe oraz osoby prywatne. W przypadku tych ostatnich pożyczek, zwanych również społecznościowymi, można negocjować wysokość oprocentowania pożyczki.

Dodaj komentarz