Używany samochód na kredyt z instalacją LPG

Części osób naprawdę trudno uwierzyć w to, że kupno samochodu używanego jest zdecydowanie bardziej opłacalne, aniżeli zainwestowanie w samochód nowy. Niestety nie wszystkim można to w przystępny sposób wytłumaczyć, a w niektórych sytuacjach nawet nie warto strzępić sobie języka. Nikogo przecież uszczęśliwiać na siłę nie będziemy, dzięki temu uda nam się zaoszczędzić odrobinę własnego czasu.

Ciekawym zjawiskiem jest jednak to, że wiele osób zaciąga w tym celu kredyty bez zaświadczeń na samochody nowe, co według mnie nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Moje podejście jest bowiem takie, że decydować powinniśmy się tylko na opcje, na które to nas po prostu stać. Zaciąganie kredytu na samochód o niczym dobrym oczywiście nie świadczy. Bardzo prawdopodobny będzie tutaj fakt, że w niedalekiej przyszłości może nam zabraknąć gotówki na ewentualne naprawy.

mały samochód
Samochód z instalacją LPG

Mowa tu już o okresie pogwarancyjnym, kiedy wszystkie usterki oraz dodatkowe przeglądy instalacji LPG zmuszeni będziemy usuwać we własnym zakresie. Dodatkowy kredyt okazać może się bowiem całkiem sporym zobowiązaniem, z którym to zmuszeni będziemy się zmierzyć. W tym okresie nie będziemy mogli sobie pozwolić na utratę etatu, czy też jakiegokolwiek innego źródła finansowania.

Mój brat niedawno zmienił sobie samochód. Do tej pory jeździł Seatem Leonem z instalacją LPG. Niestety samochód był już do wymiany. Nie chodziło o jego stan techniczny, bo ten był bez zarzutów. Samochód okazał się po prostu za mały. Mój brat był maniakiem samochodowym.

Śledził z uwagą zawsze wszystkie nowinki motoryzacyjne. Upatrzył sobie nowego Seata Leona w Szczecinie i kupił. Cieszył się z niego bardzo długo. Zwiedził nim pół świata.

Samochód sprawował się bardzo dobrze zarówno w górach jak i nad morzem. Dzięki założeniu instalacji LPG sporo oszczędzał. Jednak po założeniu rodziny samochód stawał się coraz mniejszy. Wiadomo jak w domu pojawia się żona, to wraz z nią 100 tysięcy innych rzeczy. Wyjazd, na który pakowaliśmy się w ciągu godziny teraz jest zaplanowany z miesięcznym wyprzedzeniem. Bagaży do zabrania jest 5 krotnie więcej pomimo że jedzie tylko jedna osoba więcej. Jednak kobieta lubi być przezorna i bierze wszystko w nadziei, że kiedyś się może przyda.

przegląd instalacji gazowej lpgNiestety przy takiej ilości bagaży, bagażnik okazał się za mały i torby i pakunki musiały znaleźć swoje miejsce na tylnym siedzeniu auta. Po urodzeniu pierwszego dziecka, trzeba było znaleźć miejsce na fotelik. Samo dziecko przecież jest nie duże jednak z fotelikiem zajmuje tyle miejsca co jedna dorosła osoba. Nie wspominając już o wszystkich bibelotach i pieluchach, zabawkach, ubrankach, butelkach itp. itd. Suma sumarum teraz brat podróżował z 2 osobami ale pakunków było tyle co przy 6. Kiedy pojawiło się drugie dziecko, problem był z fotelikiem. Dwa foteliki z tyłu zajmowały tyle miejsca, że z tyłu nie zmieściła by się nawet chudziutka Kate Moss.

Tak więc bagaże trzeba było ograniczyć do minimum, bowiem w środku auta mieściła się tylko co najwyżej reklamówka z jedzeniem i piciem dla dzieci. Oczywiście najbardziej nie pocieszona była żona mojego brata. To właśnie jej bagaż musiał być najbardziej ograniczony. Do tej pory brała do walizki wszystko co jej tylko na myśl przyszło. Niestety od kiedy pojawiły się dzieci, ich rzeczy stały się priorytetem. Za każdym razem jak gdzieś wyjeżdżali rodziła się kłótnia, gdzie się pomieszczą, co mają zabrać a czego nie brać.

W końcu każdy miał tego dosyć i oboje postanowili, że konieczna jest zmiana samochodu na większy i bardziej pojemny. Jako, że dwójka dzieci pochłania troszkę pieniędzy postanowili, że zaciągną w banku kredyt samochodowy. Kredyt na drogi samochód bez zaświadczeń  zaoferowali im na bardzo dogodnych warunkach. Zakupione auto na kredyt okazało się świetnym wydatkiem. Jest to niewielki minivan- idealny dla 4 osobowej młodej rodzinki.

Na koniec chciałbym przedstawić firmę robiącą przeglądy instalacji lpg – Szczecin

Dodaj komentarz