Własny katalog stron

Znany i porządnie polinkowany katalog stron www to chleb powszedni każdego pozycjonera portali www. Na pewno trzeba korzystać dodatkowo z innych znanych w internecie katalogów i katalogować swoje portale gdzie się tylko da. Niemniej gdy na serio trudnimy się promocją stron i chcemy mieć satysfakcjonujące efekty to powinniśmy także zrobić jakiś osobisty katalog dobrze wykonanych  stron.

Od jakiegoś czasu najmodniejszym i tak właściwie chyba najlepszym skryptem pod taki serwis jest skrypt seokatalog. Istnieje już więcej niż półtorej roku i przez ten okres powstało przeszło tysiąc stron opartych właśnie na tym skrypcie. Warto tylko zastanowić się dobrze i przemyśleć strategię zanim zdecydujemy się na stworzenie własnego spisu portali www. W przypadku gdy zdecydujemy się na życzliwy, czyli nie moderowany spis to może się to dla nas skończyć nie ciekawie.

Wyszukiwarki nie pochwalają takich serwisów i nadzwyczaj sprawnie wyrzucają je ze swojego indeksu lub zakładają tak zwane filtry. Najprawidłowiej postawić taki katalog, który będzie całkowicie moderowany i jednym z najistotniejszych kryteriów przy akceptacji wpisów będzie wyjątkowość i nie powtarzalność tekstu. W tym wypadku idzie poważyć się stwierdzenie, że po jakimś czasie będzie to lubiany i przyjazny dla wyszukiwarek serwis, który może być także źródłem małych dochodów. Oczywiście nie ma co nastawiać się na jakieś horendalne zyski jednak stale dodatkowych parę złotych w miesiącu może nam się przydać.

Dodaj komentarz