Znajdź tanie ubezpieczenie samochodu w Szczecinie

W dzisiejszych czasach standardem staje się już to, że przy zaciąganiu jakiegokolwiek kredytu jesteśmy zobowiązani do wykupienia pakietu ubezpieczeń. Tak więc i kredyty samochodowe nie stanowią pod tym względem wyjątku. Nawet, jeśli ubezpieczenia nie są obowiązkowe, to banki nalegają na skorzystanie z nich (wiadomo, to dla nich dodatkowe pieniądze) – kuszą klientów niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji.

Najczęściej spotykanym ubezpieczeniem jest te od utraty pracy. Ponadto wymienić można tutaj również ubezpieczenia na kredyt samochodowy bez zaświadczeń z zus od czasowej niezdolności do pracy oraz od nieszczęśliwych wypadków. Wykupienie tych pakietów ma dobre i złe strony. Złe – ponieważ zawyża to ostateczny koszt kredytu.

W Szczecinie polecamy dobrego agenta który oferuje najtańsze ubezpieczenie auta OC i AC

Dobre ubezpieczenie samochodu nie tylko w Szczecinie – ponieważ chroni kredytobiorcę w sytuacjach, kiedy staje się on niewypłacalny. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać? Po pierwsze – trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą firmy ubezpieczeniowej i sprawdzić, co konkretnie swoim zakresem obejmuje polisa. Po drugie – należy mieć świadomość, że w przypadku niemożności spłacania kredytu przez klienta ubezpieczyciel nie podejmuje się uregulowania całego długu. W takich sytuacjach płaci tylko kilka rat, przy czym kredytobiorca musi spełniać określone wymagania (dla przykładu nie może być stroną, która wypowiada umowę o pracę lub zostaje zwolniony dyscyplinarnie).

Jeśli ubezpieczenia nie są obligatoryjne, wówczas należy sprawdzić czy poprzez pryzmat warunków polisy są one rzeczywiście opłacalne. Dla banków stanowią zaś gwarancję, że raty będą systematycznie spłacane.

Hipoteczne kredyty walutowe kuszą klientów banków przede wszystkim niższym – w porównaniu z kredytami złotówkowymi – oprocentowaniem. Warto jednak kilka istotnych rzeczy na temat tego rodzaju zobowiązań wiedzieć. Po pierwsze – bank wymaga tutaj wyższej zdolności kredytowej, średnio o 20 procent. Trzeba zatem dobrze zarabiać, poza tym należy się również wykazać się nieskazitelną historią kredytową.

Znajdź tanie i sprawdzone ubezpieczenie swojego samochodu w Szczecinie

Warto przy tej okazji nadmienić, iż wraz z początkiem 2012 wymagania w tym zakresie zostały jeszcze bardziej zaostrzone. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej nawet na kredyty samochodowe na niski procent banki uwzględniać będą teraz maksymalny okres kredytowania wynoszący 25 lat (nawet wówczas, gdy ktoś wnioskuje o dłuższy termin spłaty zobowiązania). Po drugie – począwszy od 1 stycznia br. na niekorzyść klientów zmieniły się też przepisy dotyczące limitów posiadanych zobowiązań. Jeśli ktoś spłaca jakieś raty, to ich suma nie może przekraczać 42 procent dochodów netto. Przykład – gdy zarobki netto to 4 tys. zł, suma płaconych rat to maksymalnie 1680 zł. Po trzecie – kredytem walutowym nie sfinansuje się w 100 procentach zakupu nieruchomości. Maksimum wynosi 80 procent. nieodzowne jest zatem posiadanie wkładu własnego – im wyższy, tym lepiej.

Jeżeli klient jest w stanie zapewnić niski udział własnych środków, wówczas musi wykupić stosowne ubezpieczenie – niestety, w znaczący sposób zawyża ono koszt zobowiązania. Po czwarte – z hipotecznym kredytem walutowym związany jest tzw. spread. Jest to różnica pomiędzy kwotą, za jaką bank kupuje walutę a kwotą, za którą ją sprzedaje.

My polecamy solidnego agenta ubezpieczeniowego w Szczecinie. To zawodowiec i na pewno znajdzie dla Państwa naprawdę tanie i dobre ubezpieczenie samochodu – Szczecin.

https://znam.szczecin.pl/uslugi-w-szczecinie/tanie-ubezpieczenia-komunikacyjne-oc-ac-nw/

Dodaj komentarz